X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Web Sitesi Kurmak - İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

AnasayfaYazılarWeb YazılımWeb Sitesi Kurmak - İnternet Sitesi...

Adım Adım Web Sitesi Kurma Rehberi

Bu yazıda adım adım nasıl web sitesi kurulur sorusuna cevap bulacaksınız. İnternet sitesi kurma hakkında  hiçbir teknik bilgiye sahip olmayan birisi bile bu makale sayesinde sıfırdan bir web sitesi kurabilecektir. Öncelikle bir web sitesi kurmak için sahip olmanız gereken 2 unsur vardır. Bunlardan ilki domain (alan adı) ikincisi ise hosting (barındırma) servisidir.

Alan Adı (Domain) Nedir?

Web sitesi sahibi olmak için ilk önce internet üzerinde bir site ismi (alan adı) sahibi olmanız gerekiyor. Mesela 7renkweb.com veya siteisminiz.com bir alan adıdır.

Hosting (Barındırma Servisi) Nedir?

Web sitesi için gerekli dosyaların (veritabanı, resimler vs...) barındırıldığı yerdir. 7 gün 24 saat açık kalan sunucular olarak tanımlanabilir.

Alan Adı (Domain) Nasıl Satın Alınır?

https://www.7renkweb.com/alan-adi linkinden alan adınızı aratıp daha önce alınıp alınmadığını kontrol ediyorsunuz. Eğer domain (alan adı) daha önce alındıysa farklı uzantıları kontrol edebilirsiniz. Aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi .com, net, org veya herhangi alan adı uzantılarından birini seçebilirsiniz. Bizim önereceğimiz alan adı uzantısı .com'dur. Çünkü internet üzerinde en çok kullanılan ve bilinen domain uzantısıdır. Alan adınızın mümkün olduğunca kısa olmasına ve özel karakter kullanmamaya dikkat edin. Kısa alan adları marka olmanız yolunda daha iyi bir iz bırakacaktır.

alan adı

Hosting Nasıl Satın Alınır?

İnternet üzerinde araştırma yaptığınızda birçok hosting (barındırma servisi) firmasına rastlamanız olasıdır. Peki doğru hosting firmasını nasıl seçeceğim diyorsanız yazının devamını okumanızı öneririz. Öncelikle firmanın kurumsal olup olmadığını kontrol edin ve firma hakkında fazla şikayet bulunmadığında emin olun. İkinci dikkat edeceğiniz nokta ise hosting servisinin uptime (yayında kalma süresi) oranına dikkat edin. %99 ve üzeri uptime süresi sunan firmaları tercih edebilirsiniz.

Alan Adı ve Hosting Satın Aldıktan Sonra Ne Yapacağım?

Alan adı ve hosting satın aldıktan sonra tasarım veya kodlama bilgisine sahip olmadığınızı varsayarak bir script (yazılım) bulmanız gerekmektedir. Web dünyasında en çok kullanılan scriptler Wordpress ve Joomla'dır. Bu iki scriptten başka bir yazılım da kullanabilirsiniz. İlgili yazılımları bilgisayarınıza indirdikten sonra satın aldığınız hostinge yükleyip gerekli veritabanı ayarlarını yapmanız gerekiyor. Bunları yapmak ve yönetmek de sizin için zor olabilir. En kolay yoldan sitenize sadece içerik girerek bir web sitesi kurmak istiyorsanız aşağıdaki bir kaç adımı tamamlamanız yeterlidir.

2020 İnternet Sitesi Kurma Maliyeti?

Yukarıdaki anlatıldığı gibi tek tek domain(75 TL) , hosting (200 TL), yazılım(ücretsiz wordpress), tema ücreti(500 TL) toplam 775 TL gibi bir rakam çıkacaktır. Ayrıca bu işe sıfırdan başladığınızı düşünürsek hosting ve site kurulum aşamasında birçok sorun çıkması muhtemeldir. Ayrıca 1 sene sonra aynı yenileme ücretlerini ödemek zorunda kalırsınız. Fakat 7 Renk Web hazır site sistemleri sayesinde 399 TL + kdv toplam 470 TL ücrete mobil uyumlu ve profesyonel internet siteniz kurulur.

Domain, Hosting ve Yazılım ile Uğraşmadan İnternet Sitesi Nasıl Kurulur?

Tek tek alan adı, hosting ve script kurmak ile uğraşmak istemiyorsanız hazır web sitesi hizmeti sunan yerlerden çok daha kolay ve zahmetsiz şekilde bu hizmeti satın alabilirsiniz. Sadece 399 TL+kdv’ye alan adı, hosting ve web sitesi dahil olarak 30 dakika içerisinde internet siteniz kurulmuş oluyor. Tek yapmanız gereken web sitenize içerikleri girmek ya da anahtar teslim olarak satın almak.

Şimdi size sadece 4 aşamada nasıl internet sitesi kurulacağından adım adım bahsedeceğiz. 7renkweb.com/yazilimlar/hazir-web-sitesi linkinden size uygun olan temayı seçtikten sonra sepete ekle ya da satın al kısımlarından birine tıklıyorsunuz.

1. Aşama

Alttaki örnekte görüldüğü gibi hizmet süresini seçtikten sonra yeni alan adı alacaksanız "yeni bir alan adı tescil edeceğim" bölümünü tıkladıktan sonra site isminizi yazıp kontrol et butonuna tıklıyorsunuz, eğer alan adı boşta ise "Tebrikler! siteisminizburda.com Müsait Durumda!" yazısı çıkar. Hazır site sistemlerinde .com uzantılı alan adı siparişinize özel olarak ücretsizdir.Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi seç ve devam et butonuna tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Daha önce başka bir yerden alan adı siparişi verdiyseniz "mevcut alan adım var" kısmına tıklayıp mevcut alan adınızı yazıp kullan linkine tıklıyorsunuz.

alan adı belirle

2. Aşama

Bu aşamada web sitenizde istediğiniz ekstra özellikler varsa seçebilirsiniz. Mesela hazır sitenizi anahtar teslim şeklinde almak istiyorsanız içerik giriş hizmetini seçebilirsiniz. İçerikleriniz (yazılar, fotoğraflar, menüler vs...) sizden e-mail yoluyla alınıp web sitenize içerik girişi bizim tarafımızdan sağlanır. İstediğiniz hizmet kalemini seçtikten sonra devam butonuna tıklayın.

ek hizmetler

3. Aşama

Bu aşamada sipariş toplamınız gözükmektedir. Alışverişe devam et diyerek ekstra hizmet satın alma bölümüne gidebilirsiniz. Siparişi tamamlamak için ise alttaki resimde görüldüğü gibi devam et diyerek son aşama olan üyelik kısmına geçebilirsiniz. Web sitemizde Paytr güvencesiyle %100 güvenli kredi kartı ödemesi mevcuttur. Kredi kartı ödeme sisteminde 3d güvenlik önlemi de mevcuttur. Kredi kartınızın bağlı olduğu cep telefonu numaranıza 3d şifresi geldikten sonra ilgili alana girerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapmak istemeyenler için ayrıca eft/havale seçeneği de mevcuttur.

sipariş

Son Aşama

Son aşamada yeni bir hesap oluşturun sayfasına tıklayın. Ad soyad, e-posta, gsm no ve parola ayarlarını girip üyelik işlemini tamamlayın. Son olarak fatura bilgilerinizi girdikten sonra web siteniz 30 dakika içerisinde hazır olacaktır. Üyelik aşamasındaki e-posta adresinizi lütfen doğru girin çünkü yönetim paneli bilgileri e-mail adresinize gelecektir.

hesap oluşturma

Harika bir web sitesi için kod ve tasarım bilgisine sahip olmanız gerekmez. 7 Renk Web İnternet ve Yazılım Teknolojileri sayesinde 30 dakika içerisinde profesyonel ve online olarak yönetilebilir bir web sitesine kavuşabilirsiniz. Web sitenizi yönetmek için bilgisayarınıza program vs... indirmeniz gerekmez. Tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilen 7 Renk Web yönetim paneli sayesinde internet sitenizi zaman ve mekana bağlı kalmadan güncelleyebilirsiniz.

Yönetim Paneli İle İçeriklerinizi Siteye Ekleme

Aşağıdaki video linkinden logo, iletişim, ana sayfa ve seo ayarları, menü ekleme, slider (kayan resim), sayfa, ürün ekleme vs... bölümlerini izleyebilirsiniz. İnternet ve bilgisayar kullanma becerisine sahip olan herkes web sitesini rahatlıkla güncelleyebilir. Yönetim paneli kullanımı hakkında tüm videolara erişmek için bu linki kullabilirsiniz. Ayrıca bizden hazır web sitesi hizmeti satın alan her kullanıcıya ücretsiz teknik destek imkanı sunulmaktadır.


Top