X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Responsive Web Tasarım

AnasayfaYazılarWeb TasarımResponsive Web Tasarım

responsive web tasarım

Responsive Web Tasarım Nedir

Responsive web tasarımı Türkçe'ye duyarlı, uyumlu olarak çevirebiliriz kısaca mobil uyumlu web tasarım olarak da adlandırabiliriz. Mobil cihaz trafiğinin artmasıyla birlikte responsive tasarım gittikçe yaygınlaşmaktadır. Responsive tasarım sayesinde tablet ve mobil cihazlardan web sitesine erişildiğinde site içerisindeki menüler, yazılar ve resimler ekrana göre yeniden şekillenir böylece sitede gezmek çok daha kolay hale gelir.

Neden Responsive Web Tasarım

Mobil cihazlardan sitelere giriş oranı her geçen gün artmaktadır. Analytics incelemelerinde mobil cihazların trafik oranının ciddi şekilde arttığı gözlemlenebilir. Siteniz eski tip ve mobil uyumlu değilse ziyaretçi kaybedebilirsiniz. Web siteniz mobil uyumlu değilse ziyaretçiler sitenizi gezmekte güçlük yaşarlar. Yazılar ve menüler küçük olduğu için zoom yapmak zorunda kalırlar. Bu da siteyi gezmeyi zorlaştırdığı için bir çok kullanıcı sitenizde vakit geçirmeyecektir. Mobil uyumlu web sitesinin bir diğer avantajı da arama motorlarında daha üst sıralara çıkma şansıdır.

7 Renk Web olarak projelerimizde Bootsrap teknolojisini kullanıyoruz. Bootstrap'ı kısaca css frameworku olarak adlandırabiliriz. Kodladığımız mobil uyumlu web siteleri sayesinde ziyaretçi kaybetmezsiniz. Html5, Css3, responsive teknolojilerini kullanıyoruz. Referanslarımızı inceleyerek daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Top