X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Web Sitesi Fiyatları

AnasayfaYazılarWeb TasarımWeb Sitesi Fiyatları

Web Sitesi Fiyatları - 2024 İnternet Sitesi Kurma Maliyeti?

Web sitesi fiyatları günümüzde bir çok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Öncelikle nasıl bir web sitesine sahip olunacağı konusunda iyi bir plan yapılmalıdır. Rakip firmaları inceleyerek, kopyalamadan bazı fikirler edinebilirsiniz. Web sitenizde ürün tanıtımı mı yapacağınız, firma hizmetleri hakkında bilgi mi vereceğiniz, ya da internet sitesi üzerinden satış mı (e-ticaret) yapacağınız konusunda önceden karar verilmelidir. İhtiyaçları daha evvelden belirlenmiş web sitelerinin başarılı olma oranı daha yüksek olacaktır.

Hazır Web Sitesi Fiyatları

Hazır Firma Sitesi Başlangıç Fiyatı: Kdv dahil 2499 TL
Hazır Emlak Sitesi Başlangıç Fiyatı: Kdv dahil 2499 TL

Hazır Firma Sitesi Detaylı Özellikleri ve Fiyatları için: https://www.7renkweb.com/yazilimlar/firma-sitesi
Hazır Emlak Sitesi Detaylı Özellikleri ve Fiyatları için: https://www.7renkweb.com/kategori/emlak-sitesi

E-Ticaret Sitesi Fiyatları

E-ticaret Sitesi Başlangıç Fiyatı: Kdv dahil 4999 TL

E-Ticaret internet sitesi paket özellikleri ve fiyatları için: https://www.7renkweb.com/kategori/e-ticaret-paketleri

Özel Web Tasarım ve Yazılım Fiyatları

Özel web tasarım ve yazılım fiyatları projeye göre değiştiği için belli bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Firmanın ve şahsın web sitesinde istediği ekstra yazılımlar saatlik çalışmaya göre belirlenir. Özel web tasarım hizmetinin minimum başlangıç fiyatı olarak 10.000 TL diyebiliriz.

Alan Adı ve Hosting Hizmetine Eksta Ücret Ödenmeli Mi?

7 Renk Web, tüm hazır web sitesi ve özel web yazılım hizmetlerinde müşterilerine ilk yıl ücretsiz alan adı ve hosting hizmeti sunmaktadır. İlk sene hariç bir sonraki seneler yenileme ücreti vardır. Yenileme ücretleri aşağıdaki gibidir.

Standart Hazır Web Sitesi Yıllık Domain ve Hosting Yenileme Ücreti: 1200 TL

Web Sitesi Fiyatları Neden Bu Kadar Değişken?

İnternet sitesi yaptırmak isteyen firmalar ya da şahıslar web tasarım hizmeti veren firmaları aradığında çok farklı fiyatlarla karşılaşmaktadır. Bir firma size 9000 TL gibi fiyat verirken diğeri 999 TL gibi bir fiyat çıkartabilir.Bunun en önemli sebebi özel tasarım ve hazır web sitesi arasındaki farktan kaynaklanmaktadır. Diğer bir sebebi ise bazı ajansların fiyatı çok fazla şişirmesinden kaynaklanmaktadır. Çok yüksek fiyat teklifi veren yerlerin çok iyi bir web sitesi yapacağının garantisi yoktur. Hatta çoğu firma halihazırdaki Wordpress temalarını bir kaç düzenleme yaparak özel tasarım diye yüksek fiyatlara satmaktadır.

web sitesi fiyatları

Web Sitesi Yaptıracağım Yeri Nasıl Seçmeliyim?

  • Öncelikle internet sitenizi yaptıracağınız yerin firma olmasına dikkat edin. İletişim sayfalarında ofis adreslerinin doğru olup olmadığını kontrol edin.
  • Faturalı iş yapan yerleri tercih edin. Bu işi faturasız yapan kişilere bir süre sonra ulaşmakta sıkıntı yaşayabilirsiniz.
  • Web sitesini yaptırmadan önce eğer hazır site yaptıracaksanız demo adresleri ve demo yönetim panelini mutlaka inceleyin.
  • Joomla gibi ücretsiz hazır yazılım kullanan firmalardan uzak durun.
  • Sitenizi yaptırdıktan sonra teknik destek almak önemlidir. İnternet sitesini yaptırmadan önce ilgili firmaya whatsapp veya e-mail ile ulaşarak ne kadar zamanda yanıt verdiklerini test edebilirsiniz.
  • Tecrübeli firmaları tercih edin. Bu işe yeni başlamış firmaları ve referansı olmayan yerlerden uzak durun.

Ucuz İnternet Sitesi (Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatı Ne Kadar?)

Tek sayfa web siteleri yönetim panelli web sitelerine göre daha az maliyetli ve ucuz olacaktır. Tek sayfa internet sitesi fiyatları genel olarak 200 TL'den başlayıp 1000 TL'ye kadar çıkabilir. Genellikle hazır template üzerinden yönetim panelsiz olarak html dosyalarının düzenlenmesiyle oluşan siteleri tek sayfa web siteleri olarak adlandırabiliriz. Firmanızın alan adının başkası tarafından alınmasını istemeyip, şirketinizin kısa bir tanıtımını yapmak isterseniz bu seçeneği tercih edebilirsiniz. 7 Renk Web olarak, tek sayfa web sitelerini tercih etmenizi önermeyiz çünkü fazla içeriğiniz olmadığı için arama motorlarında üst sıralarda çıkmanız çok daha zor olacaktır. Ayrıca tek sayfa web sitelerinde yönetim paneli genelde olmadığı için internet siteniz rahatlıkla güncellenemez.

Ucuz Web Sitesi Google'da Üst Sıralarda Çıkar Mı?

Bir web sitesinin çok pahalı bir fiyata satın alınması o internet sitesinin arama motorlarında en üst sırada çıkacağı anlamına gelmez. Hatta tasarımı çok iyi olan ancak seo için gerekli optimizasyonu yapılmamış web siteleri çok gerilerde çıkacaktır. Web sitesini almadan önce iyi bir araştırma yapmanız elzemdir. Çok uygun fiyatlara yönetim panelli, sınırsız sayfa eklenebilen, panelde seo ayarlarına müdahale edebileceğiniz web siteleri satın alabilirsiniz. 7 Renk Web demo yönetim panelinde görüldüğü üzere gerekli seo ayarları mevcuttur.

Hazır Web Sitesinin Özel Web Tasarımdan Farkı Var mı?

Hazır web sitelerinin özel web tasarımdan hiçbir farkı yoktur. Hatta hazır siteler firmaların ihtiyaçları düşünülerek daha önce hazırlandığı için yeni yapılacak özel web tasarımlı sitelerden daha öne çıkmaktadır. Yeni yapılacak özel tasarımlı sitede bir çok eksik çıkacaktır. Bu da ekstra maliyet ve zaman harcamanıza sebep olacaktır. 7 Renk Web olarak şirketlerin web sitelerindeki ihtiyaçlarını önceden belirleyip hazırladığımız için özel web tasarıma ihtiyacınız kalmayacaktır.


Top